Нова географія віддаленої роботи

Резюме репорту від Upwork

Щоб зрозуміти, яка нова географія віддаленої роботи​, Upwork провів опитування серед 23 000 респондентів у США.

Ось коротке резюме Звіту "Нова географія віддаленої роботи, а також висновки для бізнесів та фрілансерів.

  • 2,4% кажуть, що вони вже переїхали через віддалену роботу. У жовтні 2020 року так відповідало лише 1,8%. Загалом це означає, що 4,9 мільйона людей переїхали в результаті впливу віддаленої роботи з 2020 року.

  • 9,3% людей планують переїхати внаслідок переходу на віддалену роботу, порівняно з 6,1% у 2020 році. Це означає, що 18,9 мільйона людей мають намір переїхати через віддалену роботу! А це досить багато людей, на вибір місця житла яких вплинула можливість жити там, де вони хочуть.

Як далеко переїжджають

У 2019, у середньому, працівники жили у на відстані півгодини від свого роботи. При цьому 80% людей жили на відстані 1,5 години. Зараз люди переїжджають далі. 28% людей сказали, що вони живуть на відстані більше 4 годин до роботи, і ще 13% переїхали на відстань 2-4 годин.

Життя у передмісті?

Дані опитування свідчать, що люди переїжджають як у передмістя, так і на дальші відстані. Релокацію у передмістя економісти Арджун Рамані та Ніколас Блум називають «ефектом пончика». Цей ефект призводить до зниження попиту на нерухомість в центральних ділових районах і збільшення попиту в передмістях. Але відповідно то цієї теорії, люди не переїжджають ще далі за межі передмість, адже через гібридну модель роботи вони все одно будуть мати певні зв’язки з офісом.

Міста, з яких люди переважно переїжджають, відповідають двом критеріям:

  1. Через добре розвинений ринок праці, там сформувалася висока вартість життя, і
  2. Значну частку робіт, поширених там, можна виконувати дистанційно

Навіть якщо вплив не є очевидним у цінах на придбання житла, вони відразу помітні в цінах на оренду квартир. Дані з ApartmentList показують, що в районах метро з вищою орендною платою до пандемії спостерігалося слабше зростання цін на оренду з початку пандемії.

Що нова географія віддаленої роботи​ означає у майбутньому для бізнесів та професіоналів?

  • Віддалена робота має і буде мати наслідки на місцеві ринки праці. Професіонали мають унікальний шанс скористатися цією можливістю і переїхати туди, де вони хочуть і можуть дозволити собі жити, незалежно від того, де знаходиться офіс їх роботодавця.

  • Якщо підприємства хочуть мати широкий доступ до ринку праці, то вони повинні бути відкриті для наймання фахівців, незалежно від місця їх розташування. Це особливо важливо, враховуючи, що деякі професіонали вже наважилися на переїзд, і ще більше планують його у майбутньому.

More Articles

Діджитал Номад День. Можливості для українців у 2022
08-08-2022

Чи можемо ми працювати, щоб допомогти нашій країні 🇺🇦 і в той же час почуватися в безпеці? Можна якщо ви Діджитал Номад

Ви те, що ви робите. Як створити бізнес культуру
04-08-2022

Дізнайтеся, як застосувати уроки Бушідо, Чингісхана та інших сильних лідерів і створити бізнес культуру у сучасній компанії.

Застосунки для турботи про себе
25-07-2022

Ми підібрали застосунки для турботи про себе, які були або створені українцями, або ж надають безоплатний доступ для українців.

Прозорість у фріланс агенції та як вона працює
23-07-2022

Ми вирішили розповісти вам сьогодні про одну з найважливіших цінностей нашого ком'юніті - прозорість у фріланс агенції.

3 речі про фідбек на Upwork, про які ви не знали
20-07-2022

В цьому пості ми розповімо вам про 3 речі про фідбек на Upwork, про які більшість фрілансерів не знають (або просто не роблять).

Редизайн сторінки контракту на Upwork
15-07-2022

Ви теж не зрозуміли, куди пропав Work Diary? Ми зробили ороткий огляд про редизайн сторінки контракту зі скріншотами.

Автоматизуйте свій фріланс воркфлоу та позбавтесь рутини
13-07-2022

Налаштуйте автоматизацію для фріланс воркфлоу і ви зможете витрачати час на те, щоб власне робити роботу, а не клікати туди-сюди по додатках.

Etcetera весна 2022 результати
08-07-2022

Etcetera весна 2022 та війна. Кожного кварталу ми проводимо загальні All-hands зустрічі, щоб обговорити новини та результати команди.

Апдейт Upwork Virtual Talent Bench List Sharing
05-07-2022

Апдейт Upwork Virtual Talent Bench List Sharing зробив можливим для клієнтів ділитися збереженими списками фрілансерів. Читайте чому це круто!

Високооплачувані онлайн професії,
 в які можна швидко застрибнути (Частина 4)
24-06-2022

Сьогодні ми розповімо про 3 високооплачувані онлайн професії, які спочатку здаються дивними, але вони не тикі складні як здається!

Всесвітній день біженців
20-06-2022

20 червня – Всесвітній день біженців. Де знайти допомогу для 5,1 мільйона українських біженців у Європі та понад 8 мільйонів ВПО.

Нарешті! Аналітика пропоузалів на Upwork
17-06-2022

Запустилася нова аналітика пропоузалів на Upwork. І ми у захваті! Читайте у пості чому саме та в чому його користь